هدف از طراحی سایت چیست؟

قبل از هر کاری بهتر است که هدف مشخصی داشته باشید تا مصمم آن را دنبال کنید، پس برای ساختن یک وب سایت نیز ابتدا هدف از ساخت آنرا مشخص کنید (مانند موضوع، تعداد صفحات، رنگ و ...). بد نیست که نوع مخاطبین و بیننده ها را هم مشخص کنید که چه کسانی قرار است از سایت شما استفاده کنند و چه بخش هایی از نظر آنها مهم است. شما می توانید در ابتدا از یک سایت شخصی شروع کنید، فکر کنم با پیشرفت تکنولوژی کامپیوتر و اینترنت در آینده نزدیک هر کسی مانند شناسنامه باید یک سایت برای معرفی خود داشته باشد. همیشه سعی کنید تا مطالب را متناسب با مضمون سایت انتخاب کنید و در هر قسمت یک هدف را دنبال کنید که بیننده سردرگم و فراری نشود. اگر سایت شما شخصی است و در آن خاطرات، عکس های خود یا دوستانتان را گذاشته اید پس دیگر نباید تبلیغ محصولات تولیدی را اضافه کنید یا بالعکس.

کجا و چگونه سایت را راه اندازی کنید

ابتدا باید یک اسم مناسب برای سایت انتخاب کنید که به این اسم Domain می گویند، اسم یک وب سایت از سه قسمت تشکیل می شود: www که مخفف World Wide Web می باشد، اسم منتخب شما یا همان Domain و در آخر پسوندهای مشخص مانند: .com، .ir، .net، .org، و ....

پس از انتخاب اسم که باید یک هماهنگی با مطالب سایت داشته باشد، نوبت به ثبت آن می رسد که شما مجبور هستید برای ثبت اسم و اجاره فضا با یک شرکت خدمات اینترنت قرارداد ببندید، تا اطلاعات شما را در اینترنت به معرض نمایش بگذارند. بعد از اینکه تنظیمات اولیه انجام شد، شما می توانید با استفاده از سرویس هایی مانند FTP که مخفف File Transfer Protocol می باشد اطلاعات سایت را حذف، اضافه یا تغییر دهید.

البته سایت هایی هستند که شما می توانید به طور رایگان سایت خود را راه اندازی کنید اما معایبی هم دارند که یکی از آنها پخش تبلیغات در صفحات شما می باشد و دیگر اینکه امکانات محدود آنها است ولی برای شروع کار و آشنایی با نصب و راه اندازی یک وب سایت بسیار مناسب می باشند.

اهمیت طراحی وب سایت

یک وب سایت موفق در مرحله طراحی جان می گیرد چون چند بخش مهم مانند، قالب بندی، رنگ، محتوا و مدیریت اطلاعات سایت در این قسمت مشخص می شود. اگر ما درست کردن وب سایت را به ساختن یک خانه تشبیه کنیم، می بینید که انسان منطقی خانه را بدون نقشه و طرح نمی سازد، پس بیایید به این قسمت اهمیت بیشتری بدهیم تا در پایان کار احساس رضایت بکنیم. در ساخت یک خانه نکات مهم دیگری هم هست، ظاهر و نمای آن، مواد و مصالح که قرار است بکار برده شود، در ضمن به راحتی کسانی که می خواهند از آن استفاده کنند هم باید فکر کرد. پس شما هم این نکات را مد نظر داشته باشید که ظاهر صفحات چه شکلی داشته باشد از چه رنگ هایی استفاده کنید و چه مطالبی را بکار برید تا مخاطبین را مجذوب کرده و همچنین بتوانند به کلیه قسمت های سایت دسترسی داشته باشند در هربخشی که هستند. زمان بیشتری را صرف این قسمت کنید تا نیازی به تغییرات اساسی در آینده نداشته باشید.

برای یادگیری HTML به چه چیزهایی نیاز دارید

برای دیدن صفحاتی که طراحی می کنید نیاز به یک مرورگر وب (Web Browser) دارید. اگر شما این صفحه را می بینید پس یکی از این مرورگرها را دارید. اما برای نوشتن کدهای html در حال حاضر به برنامه ساده Notepad که در کلیه سیستم های عامل ویندوز وجود دارد نیاز دارید، برنامه های پیشرفته دیگری هم هست که محیط گرافیکی دارند (مانند: Microsoft FrontPage یا Macromedia Dreamweaver) ولی برای شروع بهتر است که از همان Notepad استفاده کنید. پس مهمترین چیزی که نیاز دارید کمی وقت و علاقه و تخصص هست.

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده، شما می توانید اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می نمائید.

لطفا دیدگاه خود را درباره این مطلب بیان بفرمائید:
نام و نام خانوادگی
نام و نام خانوادگی وارد نشده است.
پست الکترونیکی
آدرس ایمیل وارد نشده است. (yourname@example.com) آدرس ایمیل وارد شده معتبر نمی باشد. (yourname@example.com)
دیدگاه
 دیدگاهتان وارد نشده است.