چگونه تگ بهینه بنویسیم؟

یکی از بزرگ ترین مشکلات وب فارسی که بعد از سال ها بهتر که نشده هیچ بدتر هم شده موضوع تگ می باشد. متاسفانه تعریف و دلیل استفاده از تگ توسط وبمسترهای فارسی زبان به طور کلی با تعریف و دلایل اصلی در جهان متفاوت می باشد. تگ ها بخش جداناشدنی وب فارسی هستند. بدترین پیشنهادی که می توانید به وبمسترهای فارسی زبان بدهید این است که در پست هایش تگ قرار ندهد. اولین عکس العمل این است که در بهترین حالت به شما می خندد و می گوید مگر وبسایت بدون تگ اصلا از گوگل ورودی می گیرد؟

اشتباهات وبمسترها در جمله بالا چند مورد از اشتباهات بد و فاحش وبمسترهای فارسی دیده می شود. مثلا این که آنها موتور جستجو و به طور کلی سئو را فقط برای گوگل می دانند. اما بحث اصلی ما در اینجا در مورد خود تگ ها هست و این باور غلط که وبسایت بدون تگ اصلا معنا ندارد!!!

کار زمانی بدتر می شود که مخاطب ما گروهی از وبمسترها هستند که به جرات می توان گفت به تنها چیزی که اهمیت نمی دهند رضایت کاربران است. بیشترین مقدار تگ ها در وب فارسی در وبسایت هایی به کار برده می شود که به عنوان وبسایت های تفریحی شناخته می شوند. وبسایت هایی که شاید خیلی از ما کاربران خاطره خوشی از این نوع وبسایت ها نداشته باشیم و شاید همین خاطره بد باعث شود که این نوع سایت ها را فقط و فقط برای اسپم پراکنی بشناسیم. می توان گفت مخاطب اصلی این پست همین دسته از وبسایت ها و وبمسترها هستند. اول به این سوال پاسخ بدهیم که آیا داشتن یک وبسایت خود بدون تگ امکان پذیر است؟ پاسخ این سوال مثبت است، برای پاسخ دقیق تر به این سوال بهتر است اول بدانیم تگ ها در چه مواردی مفید هستند؟

اصولا مهم ترین دلیل مفید بودن تگ ها ایجاد ساختار مناسب و لینک های داخلی مرتب و منظم می باشد. دومین دلیلی که تگ ها بسیار مورد استفاده قرار گرفتند این است که این کلمات کوتاه می توانند به بالا بردن چگالی کلمات کلیدی کمک کنند. اما دقت داشته باشید که استفاده بیش از حد تگ باعث افزایش بیش از حد چگالی می شود، در نتیجه پست به اسپم تبدیل می شود. بسیاری از سایت های بزرگ دنیا پست هایی بدون تگ دارند. تگ تنها یک عامل مثبت می تواند باشد. بهترین مثال سایت Seo Moz می باشد. پست های این وبسایت همگی بدون تگ هستند و همیشه در بهترین جایگاه ها قرار می گیرند، پس سایت بدون تگ هم امکان پذیر است. توجه داشته باشید اگر واقعا تگ نکته اساسی و مهم در سئو بود یکی از بزرگ ترین شرکت های سئو و بازاریابی اینترنتی جهان حتما از آن استغاده می کرد.

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده، شما می توانید اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می نمائید.

لطفا دیدگاه خود را درباره این مطلب بیان بفرمائید:
نام و نام خانوادگی
نام و نام خانوادگی وارد نشده است.
پست الکترونیکی
آدرس ایمیل وارد نشده است. (yourname@example.com) آدرس ایمیل وارد شده معتبر نمی باشد. (yourname@example.com)
دیدگاه
 دیدگاهتان وارد نشده است.